У багатьох, хто планує придбати житло в Києві, виникає питання, що краще вибрати – квартиру в новобудові або вторинне житло? Давайте разом розглянемо переваги і недоліки цих двох варіантів.
Купуючи житло в новобудові, ви, по факту, робите інвестиції в майбутнє ваше житло, яке після завершення будівництва і введення будинку в експлуатацію буде належати вам. До вступу в право власності вам видають документ, котрий є підтвердженням того, що ви є інвестором на певних умовах. Погодьтесь, це трохи ризикова ситуація, так як угода в основному тримається на довірі до забудовника.
Бувають такі ситуації, коли забудовник, поки будував, збанкрутував, а будинок ще не ввели в експлуатацію і сотні таких інвесторів, як ви, залишилися без житла і без грошей. Навіть ознайомившись з репутацією забудовника, не з’явиться стовідсоткової впевненості в успішній угоді, так як ситуація в нашій країні досить хитка і навіть великі компанії не застраховані від банкрутства. Тому, перед тим, як вкладати свої гроші в новобудову – зверніться за допомогою до юриста, що спеціалізується на нерухомості, щоб той ознайомився з вашим питанням більш детально, перевірив компанію-забудовника, наявність дозволу на будівництво, зважив всі ризики і так далі.
При покупці квартири з вторинного ринку ви також йдете на ризики, але ці ризики можна прогнозувати, та й незрозумілі нюанси простіше перевірити. Зверніться по допомогу до того ж юристу, з його участю все відбудеться більш надійно. Що стосується ріелторів, то тут на їх кваліфікацію покладатися не можна, так як в більшості це студенти, які не перевіряють документи належним чином, вони просто прискорюють процес пошуку житла під ваші потреби.
У квартиру на вторинного ринку ви зможете переїхати відразу ж після оформлення власності, але зазвичай на виселення колишніх мешканців дається місяць. Загалом, це справа довіри і домовленості.
Заселитися в новобудову ви зможете через 2-3 роки. Все залежить від того, на якому етапі будівництва ви внесли свої інвестиції, вам доведеться набратися терпіння.
Напевно, ви здивуєтеся, дізнавшись, що вартість новобудови в Києві трохи дешевше купівлі квартири на вторинному ринку. Але тут є ще один нюанс – поки будується будинок, вам потрібно десь мешкати. А якщо житло орендоване? Порахуйте, скільки ви витратите на орендну плату за ці 2-3 роки очікування і додайте до суми, яку чекає від вас забудовник. Висновки зробите самі.
Ще варіант – вам надійшли пропозиції квартири з ремонтом в будинку, тільки що введеному в експлуатацію, і квартири на вторинному ринку, яка вимагає капітального ремонту, але вона на 30% дешевше. З точки зору рентабельності – перший варіант вигідніший. Загалом, це питання суто індивідуальне.
Квартири в новобудові здаються без внутрішнього оздоблення і перегородок. Також варто врахувати, що вам доведеться витрачатися на сантехніку, установку вікон, дверей, проводити електропроводку під свої потреби і все інше.
Ремонт вторинного житла, можливо, обійдеться вам дешевше, так як є велика ймовірність купити квартиру в Києві з уже зробленим ремонтом, а легка косметика буде коштувати порівняно недорого.
Вторинна нерухомість в цьому питанні виграє у свого опонента. В давно обжитих кварталах все поблизу: і магазини, і школи, і дитячі садки і навіть парки, все в межах 10-20 хвилин пішки.
З новобудовами завжди все набагато складніше. На новій нарізці землі майже нічого немає, так як нерентабельно відкривати власний бізнес або будувати школи там, де поки що проживає невелика кількість населення. На облаштування інфраструктури знадобиться дуже багато часу.
У цьому раунді виграють новобудови, адже з самого початку проект будівлі передбачає наявність підземного паркінгу, або паркувальних місць недалеко від будинку. Але і тут є свій нюанс – через те, що мешканці будинку мають практично один соціальний статус – машини будуть у кожного. Забудовнику вигідніше продати квартиру з паркувальними місцями, тому він буде використовувати прибудинкову територію по максимуму, так що про дитячий майданчик або про невеликий парк ви можете забути.
З вторинним житлом таких проблем немає: тут і парки, і дитячі майданчики і навіть невеликі стадіони, та й машину можна знайти, де поставити.