Давайте поговоримо про програму для проектування MagiCad

З цією програмою я познайомився не так давно, приблизно 1 рік назад. Зимовими днями, коли обсяги роботи бажали бути краще, зайнявся самоосвітою.

Про цю програму чув давно і від колег-проектувальників, і в статтях на форумах, але не було часу в ній розбиратися. Як говорилося на одному з сайтів: ця програма працює за тебе, потрібно тільки пару кнопок натиснути і проект буде готовий. Якось до такого опису я поставився скептично, так як здалося, що такого не може бути. Ще в інституті вчили, що процес проектування – це довга і заморочена справа.

Але все ж вирішив освоїти програму, так як і час дозволяв і закрався здоровий інтерес.

З особистого досвіду, забігаючи наперед скажу, що MagiCad – це чудова програма, яка насправді на 50% працює за тебе. З кожною новою версією вона все краще і краще. Проектні і електронні бази з обладнанням з кожним випуском все логічніше і чіткіше. Розрахунки програма веде сама, я навіть пару раз перевіряв. Приблизно 1 годину працював в цій програмі і після 3 години все робив вручну, перевіряв. Результати розрахунків зійшлися, і на подив, програма видала дані точніше, ніж це було зроблено вручну.

Програма MagiCad розроблена фінською компанією, яка спеціалізується на розробці програмного забезпечення для інженерії. Компанія «Progman Oy» вже як 28 років спеціалізується на розробці і впровадженні розумного забезпечення, і це у них дуже добре виходить. Сама програма – це доповнення (плагін) до відомої програми AutoCad. Процес установки MagiCad дуже простий. Робочий простір – це середовище AutoCad. Історію і опис читайте на офіційному сайті, в даній статті я не буду розповідати про це.

Що потрібно щоб почати?

Найперше питання – це вартість програмного забезпечення. Ціни змінюються, і точну ціну краще вам, дорогий читачу, дізнатися на офіційному сайті розробника. Я купив цю програму, після півроку проектування в ній. Коштувала вона для мене, а точніше для мого брата, так як він вирішив мені зробити подарунок, 2900 євро. Так, ціна кусається, але натомість я отримав цілодобову технічну підтримку, ліцензійне ПЗ, яке не глючить, не видає незрозумілих помилок, а для будь-якої компанії це показник, коли проектувальники працюють з ліцензійним ПЗ. На торентах з безкоштовним скачуванням ця програма також присутня. Коли я вчився в ній працювати, скачував таку версію. АЛЕ, вона глючила, видавала помилки, і коли проект був на 80% готовий, а я не зберіг його, то багато інформації відновити не вдалося. Довелося майже все робити заново. Загалом, це питання, що стосується платного чи безкоштовного використання програми, буде за Вами. Моя порада – почніть з безкоштовної (піратської) версії, ну а після – придбайте ліцензію.

Як почати працювати, звідки брати підручники, самовчителі або уроки?

Я починав вчити програму по відеоурокам, їх знайшов на Youtube. Зрозумілих відеоуроків не так вже й багато, але пару нормальних я знайшов. На одному комп’ютері я дивився урок, на іншому все чітко повторював. Процес навчання у мене зайняв 4 повних дні. Для кожного цей період буде індивідуальним, так як здатності до самонавчання у всіх різні, але, як показала практика, нічого захмарно складного в MagiCad немає. Є набір команд, є набір інструментів. При правильному використанні ви отримаєте якісний проект, який буде виконаний швидко та якісно. Загалом, потрібно спробувати.

Після, я придбав відеоуроки, в яких дуже детально і в комплексі пояснена робота в MagiCad. Скажу з упевненістю в 100%, що витрачені гроші і час на перегляд і вивчення відеоуроків відразу дали свої плоди.

Що стосується ліцензійної версії, то в комплекті до самої програми розробники дають літературу – самовчитель і виступають онлайн помічниками з усіх питань. Тобто ви купуєте продукт і купуєте «рецепт», який вас навчить цей продукт використовувати. Я переконався, що це чудово, тому що питання виникають дуже часто, іноді дрібні, але для того, щоб в них розібратися потрібен час, або ж консультант, який за 5 хвилин все розповість.

Висновок: Програма MagiCad – це чудовий інструмент для будь-якого інженера-проектувальника. А якщо бути взагалі точним, то це найкраще програмне забезпечення. Почати вивчати програму дуже просто, так як для цього необхідно або дивитися відеоуроки, або читати літературу, в яких все чітко і по поличках розписано.