Вентиляційне обладнання. На якій фірмі зупинити свій вибір?

В цій статті я проведу для вас узагальнений екскурс по вентиляційному обладнанню. Це не є рекламою. У статті висвітлена тільки моя думка, яка сформувалася з часом і досвідом.

Стаття допоможе починаючому проектувальнику і інвестору будівництва зупинитися на виборі правильного вентиляційного обладнання.

Доводи, інформація та приклади, описані в статті, взяті з особистого досвіду, досвіду будівельно-монтажних фірм, з якими доводилося спілкуватися і співпрацювати, досвіду проектувальників і наладчиків устаткування, з якими співпрацював і у яких консультуюся досі.

Тож почнемо. Ринок України, Росії та Білорусі завоювали одні й ті ж фірми-виробники обладнання, за винятком тих, які поширюють продукцію тільки на території однієї держави (Вентс – тільки в Україні, NED – тільки Росія).

Як показав час і практика – обладнання, яке поставляється з-за кордону, має вищу якість, краще працює, і, відповідно, дорожче коштує. Устаткування «місцевого розливу» коштує дешевше, гірше працює, і має гіршу якість і збірки, і деталей.

Про переваги / недоліки:

Наше обладнання відразу вирізняється ціною, так як вона іноді і в 2 рази нижче при однакових характеристиках. Ще географічна близькість виробника хороша тим, що період поставки і збірки протікає набагато швидше, ніж у зарубіжних друзів. Ну і, напевно, величезний плюс патріота, так як на обладнанні і в документах буде написано, що зроблено на Батьківщині))) На цьому і все…

Закордонне обладнання відразу бере якістю. Ну не навчилися ще наші співвітчизники «клепати» як годиться, все одно боків вистачає. Якість збірки, якість деталей, дизайн, набір базових і додаткових функцій може тільки радувати. При покупці і монтажі такого обладнання не виникає питань з приводу його наповнення та функціоналу. Все дуже красиво, працює тихіше, приблизно на порядок, гарантія на деталі та комплектуючі набагато більше, ніж у наших аналогів, і ще купка дрібних плюсів, про них промовчу…

Отже, підведемо підсумки:

  • ціна: краще у нашого обладнання;
  • якість: краще у імпортного обладнання;
  • довговічність: краще у імпортного обладнання;
  • гарантійне і післягарантійне обслуговування: краще у імпортного обладнання.

Можу наводити ще критерії, які будуть не так значимі, але в них переможе імпортне обладнання.

Так чому ж наше гірше?

Питання на мільйон, але відповісти на стільки ж, на жаль, не можу. Руки в нас ростуть як годиться, голова повинна не дурнішою Найголовніший чинник якості – це дотримання норм і правил при виготовленні і монтажі обладнання. Скільки разів був свідком монтажу, весь час «в шоці». Якщо щось йшло не так – наш монтажник завдяки лому і якоїсь матері виправляв помилку. Це нерозумно, і відразу характеризує всі етапи виробництва обладнання. «Десь з чимось не зійшлося – молотком його. Щось не хоче працювати – молотком його». Цей фактор дуже сильно впливає на обладнання і прямо пропорційну якість та тривалість роботи.

Напевно, тому ми і гірше. До речі, 90% фірм встановлюють 60-90% устаткування і матеріалів закордонних виробників. Наприклад: частотні перетворювачі, двигуни робочих коліс, рекуператори і автоматика: майже завжди все це закуповується у західних колег. А таке, як корпус, робочі колеса вентиляторів, рами, фільтри кабелю і т.п. – ми вже виготовляємо самі. Це як в анекдоті про автозавод ВАЗ. Начебто і всередині все від провідних виробників, а працює як консервна банка!

Висновок: якщо ви хочете придбати хороше обладнання, яке буде довго і надійно працювати – не економте, підберіть і замовте щось з Європи, Кореї, Японії або Америки. Це обладнання на порядок економічніше, відповідає на 100% заявленим характеристикам, працює тихіше, має менші габарити і т.п.

Якщо ви хочете, щоб обладнання коштувало невеликих грошей, так як бюджет обмежений, ну і працювало (а працювати воно буде, не думайте, що поставите і відразу потрібно буде ремонтувати) – зупиняйте свій вибір на місцевих виробниках. Як показала практика: все працює, ось тільки іноді не так, як потрібно.

Обидва вибори повинні бути підкріплені залізними аргументами, після чого вже повинна бути зроблена покупка.

Моя порада: вибирайте обладнання, вироблене в Польщі. По грошах воно десь на 30% дорожче, ніж місцеві аналоги, але ці 30% компенсуються якістю на всі 100%.