Що вибрати: спліт-система або мультиспліт-система?

Цим питанням дуже часто задаються як звичайні покупці, які почули від знайомого про «НОВИЙ ВИД СИСТЕМИ» так і проектувальники, так як від раціональності прийнятого технічного рішення залежить подальша якість експлуатації системи кондиціонування.

Це не новий вид системи, але для звичайної людини, який живе в квартирі, це незвичне формулювання. Є віконний кондиціонер, є спліт система, ну а приставка «МУЛЬТИ» викликає інтерес.

Давайте розберемося, що це таке: Мультиспліт-система і що в ній є особливого?

Спліт-система складається з внутрішнього і зовнішнього блоків. Тобто, це один конденсатор і один випарник які пов’язані між собою трубопроводами холодопостачання. Якщо дана задача «поставити кондиціонер в одному з приміщень квартири: зал, спальня, дитяча» – це є найбільш простим і оптимальним рішенням.

Але, якщо завдання стоїть в іншому: наприклад, у нас є об’єкт «Готель». На одному поверсі знаходяться 10 номерів, з однаковими експлуатаційними умовами та характеристиками. У цьому випадку найбільш оптимальним рішенням є установка «мультиспліт-системи».

Поясню: при використанні мультисплітів у нас в підсумку буде встановлено 10 внутрішніх блоків і 2 зовнішніх (як показує практика, мультиспліти краще встановлювати в розрахунку від 3-х до 8-ми внутрішніх блоків на один зовнішній). Кожен внутрішній блок можливо регулювати «під себе». У місці установки зовнішніх блоків за наведеною схемою, їх буде тільки 2 штуки. Якщо брати звичайні спліт системи – їх буде 10. Начебто і нічого страшного, але виходить, що на кожному фасаді будівлі можливо встановити 10 блоків (а це цілий вулик зовнішніх блоків!). Тому буде логічніше і більш візуально привабливо встановити всього два зовнішніх блоки.

Але є й особливості, в яких мультиспліт система програє звичайним сплітам:

У мультисплітах неможливо експлуатувати внутрішні блоки в різних режимах. Тобто, якщо один блок працює на охолодження, то інші не зможуть працювати на обігрів, і навпаки. Хоч необхідність в такій роботі виникає дуже рідко, але враховувати цю особливість необхідно, так як в подальшому можна не отримати необхідні експлуатаційні характеристики.